PORADY

DACHOWE    Ile waży dach ?

Przy projekcie dachu najważniejszym czynnikiem decydującym o ostatecznej formie dachu jest rodzaj pokrycia oraz jego ciężar. Pokrycia dachowe dzieli się zazwyczaj na ciężkie i lekkie. Sprawdź ile naprawdę waży Twój dach.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Nieproszeni goście na dachu

Wielu właścicieli budynków boryka się z problemem niechcianych lokatorów, jakimi są ptaki. Wiele z nich szuka schronienia pod podbitkami naszych dachów. Aby nieproszeni goście nie zadomowili się na stałe, musimy podjąć odpowiednie działania.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Jak zima działa na dach ?

Jednym z najczęstszych problemów związanych z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi są uszkodzenia systemów rynnowych. Powstają one poprzez zsuwanie się z połaci dachowych zalegającego śniegu, który ważyć może od 50 do nawet 100 kg. To problem szczególnie dla osób, które zdecydowały się na gładkie pokrycia dachowe jak np. blachodachółwka czy dachówka szkliwiona

WIĘCEJ  

DACHOWE    Ocieplenie poddasza, metody tradycyjne czy innowacyjne ?

Nieocieplone poddasze nie tylko wypuszcza ciepło, ale też wpuszcza wilgoć do wnętrza. Nie trzeba długo czekać, aby pojawiły się grzyby, pleśnie i inne drobnoustroje. Jeśli wilgoć będzie działać na dachu przez dłuższy czas, może też doprowadzić do gnicia drewnianych elementów więźby dachowe.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Jak zlokalizować przeciek ?

Gdy krople padają nam ze stropu na głowę, bardzo łatwo jest namierzyć dziurę w dachu. Jednak taka nieszczelność to efekt wieloletniego niszczenia pokrycia dachowego przez wilgoć i wodę deszczową. Warto namierzyć źródła przecieku dużo wcześniej, zanim w dachu pojawi się poważna dziura.

WIĘCEJ  

DACHOWE    Jaką blachodachówkę wybrać ?

Blachodachówka to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które budują dom, jak i tych, którzy dokonują remontu lub przebudowy dachu.

WIĘCEJ  

GOLDEN sp.j.
al. Wojska Polskiego 90A
82-200 Malbork